Avatar for Username

Поиск в Поддержке

Избегайте мошенников, выдающих себя за службу поддержки. Мы никогда не попросим вас позвонить, отправить текстовое сообщение или поделиться личной информацией. Сообщайте о подозрительной активности, используя функцию «Пожаловаться».

Learn More

Problemy z Firefox po ataku 'wirusa'

  • 1 ответ
  • 7 имеют эту проблему
  • 9 просмотров
  • Последний ответ от philipp

more options

Przez przypadek otworzyłem spreparowaną przesyłkę podszywającą się pod DHL. Zostałem zaatakowany ogromem reklam. Z usunięciem wirusa poradziłem sobie przy pomocy członków forum dobre programy, Niestety - mimo wielu prób naprawy sytuacji z moim Firefoxem jest coś nie tak.

1. Otwórz w nowej karcie spod prawego przycisku myszy - nie działa dla wszystkich linków. Np. na stronie www.allegro.pl działa po kliknięciu na logo serwisu (otwiera w nowej zakładce nową stronę główną), ale już nie działa dla poszczególnych pozycji w wynikach wyszukiwania.

2. Nie działa wyszukiwanie na stronie startowej i w okienku w prawym górnym rogu,

3. W opcjach nie można wejść w zakładkę wyszukiwanie (wcale się nie odpala)

4. Menu po kliknięciu prawym klawiszem na odnośnik jest strasznie długie (wręcz nienaturalne w porównaniu z tym sprzed awarii)

Próbowałem sprawę rozwiązać przez utworzenie nowego profilu, ale to też nie pomaga. W trybie awaryjnym przeglądarka zachowuje się podobnie.

Czy jest jakiś sposób całkowitego resetu Firefoxa (coś 'cięższego" niż odśwież program Firefox, który też już parę razy wykonywałem (spod about:support)?

Przez przypadek otworzyłem spreparowaną przesyłkę podszywającą się pod DHL. Zostałem zaatakowany ogromem reklam. Z usunięciem wirusa poradziłem sobie przy pomocy członków forum dobre programy, Niestety - mimo wielu prób naprawy sytuacji z moim Firefoxem jest coś nie tak. 1. Otwórz w nowej karcie spod prawego przycisku myszy - nie działa dla wszystkich linków. Np. na stronie www.allegro.pl działa po kliknięciu na logo serwisu (otwiera w nowej zakładce nową stronę główną), ale już nie działa dla poszczególnych pozycji w wynikach wyszukiwania. 2. Nie działa wyszukiwanie na stronie startowej i w okienku w prawym górnym rogu, 3. W opcjach nie można wejść w zakładkę wyszukiwanie (wcale się nie odpala) 4. Menu po kliknięciu prawym klawiszem na odnośnik jest strasznie długie (wręcz nienaturalne w porównaniu z tym sprzed awarii) Próbowałem sprawę rozwiązać przez utworzenie nowego profilu, ale to też nie pomaga. W trybie awaryjnym przeglądarka zachowuje się podobnie. Czy jest jakiś sposób całkowitego resetu Firefoxa (coś 'cięższego" niż odśwież program Firefox, który też już parę razy wykonywałem (spod about:support)?

Изменено magw

Все ответы (1)

more options

hello, maybe a clean reinstall can help in this situation:

  • download the firefox setup file from https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/
  • uninstall firefox from the system control panel
  • manually delete the firefox program folder with all its content in case it remained - it usually resides in C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\
  • reinstall firefox